آیا تست سریع کرونا با استفاده از تلفن همراه امکان پذیر خواهد شد؟

به گزارش وبلاگ انار، دو شرکت با همکاری یکدیگر در حال توسعه فناوری هستند که در آن با استفاده از نانوذرات و تلفن همراه می توان ویروس کرونا را به سرعت در منزل تشخیص داد.

آیا تست سریع کرونا با استفاده از تلفن همراه امکان پذیر خواهد شد؟

به گزارش گروه فناوری وبلاگ انار، دو شرکت با همکاری یکدیگر در حال توسعه فناوری هستند که در آن با استفاده از نانوذرات و تلفن همراه می توان ویروس کرونا را به سرعت در منزل تشخیص داد. در این فناوری، بیمار مخاط بینی خود را با مواد حاوی نانوذرات ترکیب نموده و با تلفن همراه از آن عکس می گیرد. درصورت ابتلا به کرونا، اپلیکیشن در مدت چند دقیقه نتیجه را اعلام می نماید.

شرکت فرانسوی سانوفی (Sanofi) با همکاری یک استارت آپ کالیفرنیایی به نام لومینوستیکس (Luminostics) به دنبال ارائه تست سریع ویروس کووید 19 با استفاده از تلفن همراه است. در این روش با یاری تلفن هوشمند و یک اپلیکیشن، بیمار می تواند در منزل تشخیص بیماری را انجام دهد.

در این تستی که سانوفی و لومینوستیکس در حال توسعه آن هستند، از نانوذرات درخشانی استفاده شده که درخشش آن ها توسط دوربین گوشی های هوشمند قابل تشخیص است. بنابراین، کاربر می تواند در مدت زمان نیم ساعت، بدون احتیاج به متخصص پزشکی، نتایج آزمایش خود را به دست آورد.

در این فناوری، کاربر مخاط بینی خود را داخل دستگاه قرار می دهد، جایی که مواد شیمیایی از جمله نانوذرات وجود دارند. اگر نمونه بیمار حاوی ویروس باشد، این نانوذرات آغاز به درخشش می نمایند و سیگنال هایی ایجاد می نمایند که این سیگنال ها توسط دوربین دستگاه ثبت می گردد و نتایج آن با استفاده از اپلیکیشن آنالیز می گردد و برای پزشک ارسال می گردد.

آلن مین، از مسئولان شرکت سانوفی، می گوید: گسترش دسترسی به تست های تشخیص کرونا یکی از عوامل موثر برای مقابله با شیوع ویروس کرونا است. توسعه رهیافت های خودآزمایی می تواند به شما یاری کند تا در مدت چند دقیقه شرایط بیماری فرد تعیین گردد.

سانوفی در حوزه ساخت کیت های تشخیص طبی فعالیت دارد و تا به امروز کیت هایی برای تشخیص انواع بیماری ها نظیر آنفولانزا فراوری نموده است. این شرکت بودجه ای از شرکت های سرمایه گذاری سطح بالا دریافت نموده است.

ساخت این کیت تشخیص طبی با توجه به شرایط موجود در دنیا تا سرانجام امسال میلادی به اتمام می رسد. این دو شرکت قصد دارند تا محصول خود را به وسیله عاملان فروش و همچنین به وسیله سایت اینترنتی به فروش برسانند.

استفاده از این نوع آزمون های تشخیص طبی موجب می گردد تا کارکنان بیمارستان و مراکز درمانی کمتر در معرض خطر آلودگی قرار گیرند و تماس های غیرضروری به حداقل می رسد.

این دو شرکت اعلام نموده اند که در صورت موفقیت پروژه، آماده رسیدن به توافق های لازم به منظور فراوری انبوه این محصول هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آیا تست سریع کرونا با استفاده از تلفن همراه امکان پذیر خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا تست سریع کرونا با استفاده از تلفن همراه امکان پذیر خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید