ادامه سرکوب مسلمانان هند به بهانه مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ انار، مقامات هندی به بهانه مبارزه با ویروس کرونا، یک مرکز اسلامی را تعطیل و افراد حاضر در آن را به قرنطینه فرستادند.

ادامه سرکوب مسلمانان هند به بهانه مقابله با کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انار، دولت هند روز سه شنبه دفتر مرکزی مبلغین اسلامی را بست و مسلمانان را به شیوع ویروس کرونا در کشور متهم کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، مقامات هند گفته اند مرکز جماعت تبلیغ در دهلی نو علی رغم دستور دولت برای رعایت فاصله گذاری شاهد مراجعه مسلمانان از شهرهای مختلف بود.

رویترز نوشت روز سه شنبه افراد حاضر در این ساختمان 5 طبقه را از طریق اتوبوس به یک مرکز قرنطینه در نقطه ای دیگر از شهر منتقل نموده است.

مقامات دهلی نو مدعی شدند پروتوکل های قرنطینه در این محل رعایت نمی شد و این بی توجهی ها اقدام مجرمانه هستند.

در حال حاضر مقامات هند دستور داده اند افرادی که روز گذشته در این ساختمان حضور یافته اند، پیدا نموده و از آن ها تست کرونا گرفته گردد.

تصویب قانون تابعیت هند در سرانجام سال 2019 موجی از اعتراضات گسترده در این کشور به راه انداخت. بر اساس قانون جدید تنها افغان ها، بنگلادشی ها و پاکستانی های غیر مسلمان که در هند پناهنده می شوند می توانند در این کشور درخواست تابعیت نمایند.

پس از تصویب این قانون در هند اعتراضات زیادی از سوی مسلمانان صورت گرفت که با خشونت کم سابقه ای مورد سرکوب نهاده شد.

در هفته های گذشته انتشار تصاویر حمله یک گروه هندو به افراد مسلمان که در حال بازگشت از مسجد به خانه بودند واکنش های زیادی را برانگیخت.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ادامه سرکوب مسلمانان هند به بهانه مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه سرکوب مسلمانان هند به بهانه مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید