از انفجار بیروت تا بازگشت دراگون در چرخ

به گزارش وبلاگ انار، نهمین قسمت فصل هفتم چرخ ساعت 19 امروز، یکشنبه 19 مرداد 99، با آنالیز مهم ترین خبر های جهان های علم و فناوری روی آنتن شبکه چهار می رود.

از انفجار بیروت تا بازگشت دراگون در چرخ

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ انار، در میز علم این قسمت چرخ، حافظ آهی، مجری-کارشناس برنامه میزبان سپیده شعرباف، روزنامه نگار علم و دکتر داریوش طاهرزاده، دکترای شیمی و مدرس دانشگاه تهران است. شعرباف از چشم انداز مصرف پلاستیک در 20 سال آینده خواهد گفت و طاهرزاده از چگونگی و دلایل فاجعه ای که انفجار نیترات آمونیوم در بیروت آفرید.

به گفته رسانه ها علت اصلی انفجار های مهیبی که بخشی از پایتخت لبنان را ویران کرد، سرایت آتش به یک انبار عظیم نیترات آمونیوم بوده است. این مواد بسیار خطرناک محموله یک کشتی بوده که سال 2013 در بندر بیروت متوقف شده بود.

در بخش دیگری از چرخ محمدحسین دنیا پناه و خشایار مریدپور، دو روزنامه نگار فناوری، دو خبر مربوط به هوافضا را آنالیز خواهند کرد. هفته گذشته شرکت اسپیس ایکس با موفقیت نخستین ماموریت سفینه سرنشین دارش را برای سازمان فضایی آمریکا (ناسا) انجام داد و دو فضانورد ناسا پس از اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی با سفینه دراگون ساخت این شرکت به زمین بازگشتند.

همچنین شرکت اسپیس ایکس سه شنبه هفته گذشته نمونه اولیه موشک مریخ نورد استارشیپ با کد SN5 را که نسل آینده موشک های فضایی این شرکت محسوب می شوند، با موفقیت آزمایش کرد.

فصل هفتم مجله تصویری چرخ مهم ترین رویداد های علم و فناوری و مسائل روزمره زندگی با نگاهی تخصصی و به زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان آنالیز و واکاوی می نماید.

چرخ چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به صورت زنده و به مدت 45 دقیقه از شبکه چهار سیما پخش می گردد. مجری چرخ حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه کنندگی چرخ را بر عهده دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "از انفجار بیروت تا بازگشت دراگون در چرخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از انفجار بیروت تا بازگشت دراگون در چرخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید