استقلال و پرسپولیس چگونه بورسی می شوند؟

به گزارش وبلاگ انار، به گزارش تجارت نیوز، علیرضا صالح درباره آخرین شرایط واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس گفت: میل به واگذاری این دو باشگاه کاملاً وجود دارد و حتی اولین دستور رئیس جمهور به وزیر اقتصاد در سال 99 تسریع در فرایند واگذاری تمام بنگاه های دولتی بوده است.

استقلال و پرسپولیس چگونه بورسی می شوند؟

رئیس کل سازمان خصوصی سازی درباره سازوکار خصوصی سازی دو باشگاه شرح داد: در مرحله اول اقداماتی که انجام می شود، اساسنامه دو شرکت طبق فرمت های سازمان بورس به روزرسانی می شود. حال اینکه این اقدامات چگونه انجام شود، بستگی به همکاری مدیران دو باشگاه و وزارت ورزش دارد که البته وزارت تمام قد ایستاده تا این کار صورت بگیرد.

صالح اشاره کرد: تا به امروز تقریباً قیمت گذاری باشگاه پرسپولیس مشخص شده است و حتی این باشگاه برنامه سه ساله اش را هم به ما داده است، البته مدیران باشگاه به دنبال ارائه برنامه 5 ساله بودند، اما ما اجازه ندادیم و با برنامه 3 ساله باشگاه را وارد بورس می کنیم. قرار نیست ما به صورت یکباره باشگاه ها را واگذاری کنیم، ابتدا اساسنامه ها تغییر می کند و بعد هم باید صورت های مالی انجام شود و در ادامه با برگزاری مجمع های فوق العاده کار ها باید جلو برود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی درخصوص بدهی های سنگین استقلال و پرسپولیس یادآور شد: این دو شرکت مشمول ماده 141 هستند، اما اگر کار واگذاری ورزشگاه ها به آن ها انجام شود، آن ها از ورشکستگی خارج می شوند. علاوه بر این قرار نیست سهام باشگاه ها در بورس به صورت یکجا به فروش برسد و ابتدا تنها 5 درصد برای کشف قیمت و 5 درصد هم برای سهام شناور تا حباب ایجاد نشود، عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه قطعاً برای هواداران دو باشگاه در واگذاری جایگاهی در نظر می گیریم خاطر نشان کرد: هر شرکتی که می خواهد به بورس برود باید برنامه 3 ساله کسب و کار بدهد و هر زمانی که نتواند این برنامه را پیاده کند در بورس به مشکل بر خواهد خورد، چون مردم بر اساس برنامه شرکت ها به بورس وارد می شوند. اگر یک شرکت تجاری قواعد بورس را رعایت نکند و مغایر برنامه اش حرکت کند، دچار مشکل می شود. باشگاه پرسپولیس قرارداد های برنامه 3 ساله خود را بسته و کار در باشگاه استقلال هم در حال انجام است. تا زمانی که این کار ها صورت نگیرد، ما قطعاً فرایند واگذاری را انجام نمی دهیم.

صالح در انتها تاکید کرد: مسئله مهم دیگر مشخص شدن حساب وکتاب های دو باشگاه با فدراسیون، وزارت ورزش و صندوق قهرمانان و پیشکسوتان است که تا زمانی که روشن نشود، اصلاً وارد بورس نمی شوند. اخیراً هیئت واگذاری مصوب کرده که این باشگاه ها در بورس پذیرش شوند و می خواهیم تا شهریورماه ماه این کار را انجام دهیم.

منبع: روابط عمومی خصوصی سازی

منبع: تجارت نیوز

به "استقلال و پرسپولیس چگونه بورسی می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال و پرسپولیس چگونه بورسی می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید