افزایش مرگ ناشی از قرص برنج در تهران ، سه دلیل اصلی

به گزارش وبلاگ انار، پزشکی قانونی استان تهران اعلام نمود: سال گذشته 220 مورد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (1397) 19 درصد افزایش یافته است.

افزایش مرگ ناشی از قرص برنج در تهران ، سه دلیل اصلی

به گزارش وبلاگ انار به نقل از ایسنا، تعداد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج در سال 1397، 184 نفر اعلام شده بود که در مقایسه با آمار سال 98، 19 درصد کمتر بود.

بنا بر این گزارش، از کل فوت شدگان ناشی از مسمومیت با قرص برنج در سال گذشته 144 نفرمرد و 76 نفر زن بودند.

آلومینیوم فسفاد که از آن برای ضد عفونی کردن و جلوگیری از آفت زدگی غلاتی چون برنج مورد استفاده قرار می گیرد، با نام های تجاری مختلفی همچون کوئیک فوس (Quickphos) و سلفوس (Celphos) وجود دارد که در ایران به نام قرص برنج مشهور است.

این قرص ظرف مدت 3 تا 4 ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال می نماید و فرد بر اثر مرگی دردناک می میرد. در صورتیکه فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آن را استشمام کند، دچار مسمومست می گردد و اگر سم از بدن وی خارج نگردد، مرگ وی حتمی خواهد بود.

دلایل اصلی مسمومیت با قرص برنج عبارتند از: مصرف اشتباه قرص موجود در برنج، مصرف قرص های قلابی توهم زا که دارای ترکیبات قرص برنج و یا خود قرص برنج هستند و مصرف برای خودکشی.

منبع: همشهری آنلاین

به "افزایش مرگ ناشی از قرص برنج در تهران ، سه دلیل اصلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مرگ ناشی از قرص برنج در تهران ، سه دلیل اصلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید