افزایش پرداخت زکات در خراسان رضوی

به گزارش وبلاگ انار، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جاری تا به امروز، پرداخت زکات در خراسان رضوی 35 درصد افزایش یافته است.

افزایش پرداخت زکات در خراسان رضوی

به گزارش از ، حبیب الله آسوده مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی با بیان اینکه پرداخت زکات در این استان از ابتدای سال جاری تا به امروز در مقایسه با مدت مشابه پارسال 35 درصد افزایش یافته است،گفت: از ابتدای سال جاری مودیان نیکوکار این استان بیش از 312 میلیارد ریال زکات اموال خود را در بخش های واجب، مستحب و فطریه به کمیته امداد استان پرداخت نموده اند.

او توضیح داد: بیشترین بخش زکات در امور محرومان شامل جهیزیه، کمک به امور درمانی، کمک به تحصیل، کمک به تامین و مرمت مسکن، کمک به تامین معیشت و دیگر خدمات است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: اولویت دوم هزینه زکات در پروژه های عمرانی شامل ساخت مساجد، خانه عالم، حوزه های علمیه، کتابخانه، غسالخانه و سایر پروژه های دارای منفعت اجتماعی است.

آسوده با بیان اینکه برنامه ریزی برای جذب 350 میلیارد ریال زکات بوده است، اضافه نمود: با جذب بیش از 312 میلیارد ریال زکات، 89 درصد از برنامه پیش بینی شده محقق شده که امیدواریم تا سرانجام سال به برنامه اصلی برسیم.

او ادامه داد: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ،کمیته امداد مجاز به جمع آوری و هزینه زکات است و خراسان رضوی از زکات 9 گانه این استان فقط گندم، جو، کشمش و گوسفند را دارد که امید است مودیان زکات با درنظر دریافت محرومیت منطقه و محل خود، زکات خویش را به این امر اختصاص داده و کمیته امداد را در این خصوص کمک نمایند.

/ ز.م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "افزایش پرداخت زکات در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش پرداخت زکات در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید