انتقاد روسیه از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

به گزارش وبلاگ انار، سفیر روسیه در مقر اروپایی سازمان ملل از تحریم های جدید امریکا علیه ایران انتقاد کرد.

انتقاد روسیه از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

به گزارش ، میخائیل اولیانوف، سفیر روسیه در مقر اروپایی سازمان ملل از تحریم های جدید امریکا علیه ایران انتقاد کرد.

بر این اساس، اولیانوف در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: آمریکا به معافیت های تحریم های مربوط به طرح های هسته ای مرتبط با برجام در ایران که از سوی شورای امنیت سازمان ملل تأیید شده است خاتمه داد. تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه این پروژه ها به معنای نقض بیش از پیش منشور سازمان ملل (ماده 25)، قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل و ماده 4 پیمان ان پی تی است.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا همچنان به تضعیف پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای ادامه می دهد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا دیروز از خاتمه معافیت های مربوط به همکاری های هسته ای با ایران خبر داد. وی اعلام کرد: من به معافیت های مربوط به همکاری های هسته ای با ایران در قالب برجام خاتمه دادم. این تصمیم پس از 60 روز اجرایی خواهد شد. با گسترش فعالیت های هسته ای ایران آشکار شد که باید این همکاری ها خاتمه پذیرد. تلاش های بیشتر برای زیاده خواهی هسته ای از سوی ایران منجر به فشار بیشتر به تهران خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: من دو مدیر هسته ای ایران شامل مجید آقایی و امجد سازگار را در لیست تحریم های آمریکا قرار دادم. دانشمندان ایرانی باید انتخاب کنند که یا خارج از فرآیند اشاعه هسته ای فعالیت کنند و یا تحریم شوند.

پیشتر روزنامه واشنگتن پست به استناد اسناد داخلی وزارت خارجه آمریکا گزارش داد این کشور معافیت های مربوط به همکاری های صلح آمیز هسته ای ایران را تمدید نخواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "انتقاد روسیه از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد روسیه از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید