انجام یک چالش شگفت انگیز برای جلوگیری از افسردگی

به گزارش وبلاگ انار، یک روانشناس درباره یک چالش شگفت انگیز که برای جلوگیری از افسردگی با شیوع ویروس کرونا موثر است، توضیحاتی داد.

انجام یک چالش شگفت انگیز برای جلوگیری از افسردگی

یاسر مهدویان روانشناس و مشاور در گفت وگو با خبرنگار ، درباره راهکارهای جلوگیری از افسردگی با شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: این روزها از تمام رسانه ها هشدارهایی مبنی بر ماندن در خانه به گوش ما می رسد و فرهنگ درست این است که به این هشدارهای مهم توجه کنیم و در خانه بمانیم.

وی اعلام کرد: اما مشکل این است که چگونه این شرایط را به گونه ای سازمان دهی کنیم که باعث خستگی و افسردگی ما نگردد چراکه بودن در یک محیط کوچک مثل خانه کمی سخت است.

این روانشناس ادامه داد:البته در نگاه اول بودن در کنار خانواده بسیار جالب و دوست داشتنی است اما وقتی قرار باشد شرایط در خانه ماندن طولانی گردد تحمل آن راحت نیست و چه بسا که باعث افسردگی گردد.

مهدویان افزود: پیشنهاداتی برای تحمل این شرایط وجود دارد مانند؛ بازی کردن گروهی همراه با خانواده، نگاه کردن فیلم های زیبا، خواندن کتاب، ورزش کردن یا حتی دیدن کلیپ های آموزشی مانند؛ آموزش گیتار، یوگا، طراحی، خطاطی و چیزهای دیگر.

وی توضیح داد: فرض کنید خانواده ای سه نفره هستید پدر، مادر و دختر، شما می توانید بدین گونه عمل کنید: امروز پدر تبدیل می گردد به مادر خانواده و وظایف مادر را انجام می دهد و مادر وظایف پدر خانواده را بر عهده می گیرد، آشپزی پدر باید دیدنی باشد و اخبار گوش کردن مادر حتما قابل توجه خواهد بود.

این روانشناس اضافه نمود: زمانی که دختر خانواده تبدیل به مادر خانواده می گردد و مسئولیت های مادر بر عهده او قرار می گیرد و مطمئناً تجربه جالبی خواهد بود و زمانی که پدر خانواده قرار است دختر خانواده باشد و موقعیت دختر خود را در خانه تجربه کند می توانند لحظه لحظه زندگی دختر خود را در خانه حس کند و چه زیباست زمانی که مادر خانواده دختر خانواده می گردد یا دختر خانواده وظیفه پدر را انجام می دهد.

مهدویان با اشاره به اینکه این چالش بسیار جالب و شگفت انگیز خواهد بود، افزود: از یک طرف باعث خنده و شادی خواهد شد چرا که بسیاری از کارها و وظایف گوناگون را تجربه خواهند کرد و بسیاری از این وظایف شاید از عهده آنها بر نیاید و دستاورد آن خرابکاری های زیبا و خنده دار باشد، مانند زمانی که پختن غذا به نحو احسن انجام نمی گیرد یا زمانی که پدر خانواده مادر را به هنگام اخبار گوش کردن می بیند و تذکر های او را به هنگام سکوت دیگران می شنود.

وی ادامه داد: این چالش نتایج بهتری نیز دارد مانند پی بردن به اشتباهاتمان، چرا که گاهی محکوم کردن دیگران به سکوت یا غر زدن و ناراحت شدن ما بر اثر درست انجام ندادن وظایف دیگر اعضای خانواده کار صحیحی نیست و شاید اینگونه آگاهی ها باعث گردد ارتباط ما با خانواده مان بسیار بهتر و زیباتر گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "انجام یک چالش شگفت انگیز برای جلوگیری از افسردگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام یک چالش شگفت انگیز برای جلوگیری از افسردگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید