بهره برداری از سامانه الکترونیک سلامت شهرداری تهران در دهه فجر

به گزارش وبلاگ انار، مدیرعامل شرکت شهر سالم خبر از راه اندازی سامانه CIS داد و اضافه نمود: این گام مهم نشانه ای از کارهای بزرگی است که در آینده در این حوزه انجام خواهد شد.

بهره برداری از سامانه الکترونیک سلامت شهرداری تهران در دهه فجر

به گزارش وبلاگ انار، حمید چوبینه درباره اهمیت هوشمندسازی خدمات درمانی گفت: هوشمندسازی می تواند رفتارهای ما را منظم تر کند، کیفیت ارائه خدمات را افزایش دهد، به شفافیت سیستم یاری می نماید و در شرایط کرونایی این روزها جلوی ترددهای زیاد را می گیرد.

مدیرعامل شرکت شهر سالم، راه اندازی سامانه CIS در درمانگاه های شهرداری تهران در شرایط پاندمی دنیای کرونا را اتفاق مبارکی دانست و گفت: در سامانه های سابق عموما یک ناهماهنگی بین بخش های اقتصادی و اطلاعاتی وجود داشت که موجب بعضی خطاها می شد که قبلا امکان حل آنها وجود نداشت. مسئله دیگر این بود که بتوانیم ارتباط بهتری با خدمت گیرندگان بگیریم.

وی درباره پیوند علوم نوین پزشکی با تکنولوژی های انفورماتیک گفت: هوشمندسازی، بسیاری از مسائل علوم پزشکی را حل نموده و لزوم مراجعه بیماران به پزشکان را رفع می نماید. در دنیای امروز با پیشرفت در حوزه ارتباطات، بیماران می توانند از خدمات هر پزشک صاحب نام و انباشت علم و تجربه در هر گوشه دنیا بهره مند شوند.

چوبینه با اشاره به ظرفیت های پزشکی از راه دور اضافه نمود: به یاری امکانات انفورماتیک، امروز دستگاه هایی وجود دارد که بیماران در منزل با استفاده از آنها می توانند تحت نظر پزشکان باشند و دستورات لازم را نیز در کسری از ثانیه از آنها بگیرند. امروز سیستم های اورژانس به وسیله پهبادها به خدمات دهی می پردازند.

وی با بیان اینکه عدم استفاده از این امکانات در دنیای امروز به معنای کاهش کیفیت خدمات ارائه شده است، ادامه داد: تکنولوژی های نوین دسترسی ها را تسهیل نموده و امکانات را تا دوردست ترین نقاط برده است و پزشکان نیز می توانند حداکثر ظرفیت خود را ارائه دهند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم با تمجید از تیم منظم و متخصص شهرداری تهران در حوزه فن آوری اطلاعات که گام های مفیدی برای بهره مندی شهروندان از امکانات تکنولوژیک برداشته است، اضافه نمود: حوزه پزشکی هم از توان ارزشمند بی بهره نبوده است. با طراحی سامانه جامع منابع انسانی شهرداری که اطلاعات کاملی از کارکنان و بازنشستگان این نهاد جمع آوری نموده، امکان ارائه خدمات مختلف از جمله در حوزه سلامت به وجود آمده و راه اندازی سامانه الکترونیک سلامت، قدمی به همین دلیل است.

وی اضافه نمود: امروز در گام نخست هوشمندسازی خدمات درمانی هستیم. این گام شاید صرفا به روز رسانی سامانه پیشین و بهبود فرآیندهای آن به نظر برسد، اما ریل گذاری تمام اتفاقات خوب آینده بر اساس همین گام نخست صورت گرفته است.

چوبینه ادامه داد: امکان استفاده از تلفن های هوشمند، خدمات پزشک خانواده، شناسنامه الکترونیک سلامت، ارتباط با بیمار بستری در منزل، سیستم ارجاع پزشک و نرم افزارهایی که بیمار را برای زمان استفاده از دارو و ارتباط با پزشک هوشیار نگه می دارد، از جمله مواردی است که در نرم افزار کاملی که در حال طراحی است و بخش نخست آن راه اندازی شده، ارائه خواهد شد.

به گفته مدیرعامل شرکت شهر سالم، سامانه الکترونیک سلامت که نسخه آزمایشی آن مدتی است در حال فعالیت است، ان شاءالله در دهه مبارک فجر با حضور شهردار محترم و اعضای محترم کمیسیون سلامت شورای شهر رسما به بهره برداری خواهد رسید.

وی تاکید نمود: این گام مهم نشانه ای از کارهای عظیمی است که در آینده در این حوزه برای کارکنان و بازنشستگان و همه خدمت گیرندگان انجام خواهد شد.

دکتر چوبینه با اشاره به حضور چندی پیش دکتر جان بابایی، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شرکت شهر سالم و تمجید وی از توانمندی و توانایی شهرداری تهران در حوزه سلامت و فن آوری اطلاعات گفت: من هم امیدوارم با هم افزایی شبکه بهداشتی و درمانی که در سطح شهر تهران داریم و توانی که در حوزه فن آوری اطلاعات در شهرداری وجود دارد، می توانیم خدمات بهتر و گسترده تری به شهروندان و شهر تهران به ویژه در شرایط بحرانی چون شیوع کرونا ارائه دهیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم، چوبینه تاکید نمود: در سایه زمینه سازی های انفورماتیک، پروژه پرونده الکترونیک سلامت که هویت پزشکی خانواده عظیم شهرداری است، به خاتمه برسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهره برداری از سامانه الکترونیک سلامت شهرداری تهران در دهه فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از سامانه الکترونیک سلامت شهرداری تهران در دهه فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید