بهره برداری از 7 اقامتگاه بوم گردی در نایین تا انتها سال 99

به گزارش وبلاگ انار، فرماندار نایین در بازدید از بافت تاریخی این شهر، از افتتاح هفت اقامتگاه بوم گردی تا خاتمه سال 1399 اطلاع داد.

بهره برداری از 7 اقامتگاه بوم گردی در نایین تا انتها سال 99

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، توریستی و صنایعدستی استان اصفهان، محمد حسین نصرتی امروز 2 تیرماه 99 در این بازدید با اعلام این مطلب گفت: شهر تاریخی نایین که به نوعی دروازه ورود به کویر مرکزی ایران به شمار می رود، دارای بافت تاریخی ارزشمندی است که بر اساس شواهد موجود، همچون وجود بنای تاریخی نارین قلعه، قدمت آن به عصر باستان به ویژه عصر اشکانیان می رسد.

او اضافه نمود: در حال حاضر با کوشش های صورت گرفته، طی چهار سال گذشته، 11 خانه تاریخی پس از بازسازی به اقامتگاه بوم گردی و سنتی اختصاص یافته که نشان دهنده عزم مردم و مسئولان شهرستان در راستای حفاظت از بافت تاریخی نایین به عنوان بخشی از هویت خود و بهره مندی مالی از آن است.

فرماندار نایین تأکید کرد: در حال حاضر با اجرای عملیات نجات بخشی خانه های تاریخی موجود در این بافت، هفت اقامتگاه بوم گردی جدید در این شهر به همت بخش خصوصی تا خاتمه سال با اتمام عملیات بازسازی و تجهیز خانه ها، راه اندازی خواهد شد.

شهرستان نایین در شرق استان اصفهان واقع شده و به نوعی دروازه ورود به کویر مرکزی ایران به شمار می رود. این شهرستان در حال حاضر دارای 1200 اثر تاریخی شناسایی شده است، از این تعداد 85 اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. با توجه به تنوع اقلیمی و وجود آثار تاریخی متعدد، همه ساله هزاران توریست داخلی و خارجی از جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهرستان بازدید می نمایند.

در این بازدید رئیس اداره میراثفرهنگی، توریستی و صنایعدستی نایین، فرماندار را همراهی می کرد.

منبع: میراث آریا

به "بهره برداری از 7 اقامتگاه بوم گردی در نایین تا انتها سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 7 اقامتگاه بوم گردی در نایین تا انتها سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید