تغییر کارگزاری ناظر سهام عدالت چگونه امکان پذیر است؟

به گزارش وبلاگ انار، تهران (پانا) - مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه می گوید سهامداران عدالت اگر در تغییر کارگزاری به مشکل برخوردند در ابتدا با کارگزاری مبدا مطرح نمایند اگر اقدامی نشد از کارگزاری به واحد نظارت های سازمان بورس مربوطه شکایت نمایند.

تغییر کارگزاری ناظر سهام عدالت چگونه امکان پذیر است؟

به گزارش مهر، محمدجواد فرهانیان، مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: سایت کارگزاری یا بانکی که سهامداران سهام عدالت برای اولین بار به آن مراجعه می نمایند به عنوان کارگزاری ناظر انتخاب می گردد. به عنوان نمونه اگر سهامداران برای فروش سهام خود به یک بانک مراجعه نموده اند کارگزاری همان بانک، کارگزاری ناظر وی شناخته می گردد و یا اگر برای فروش سهام عدالت به سایت کارگزاری خاصی رجوع نموده اند، همان کارگزاری، کارگزاری ناظر وی است.

وی با بیان اینکه در سایت این کارگزاری ها، لیست دارایی های سهام عدالت سهامداران کاملاً قابل مشاهده است و در آن به سادگی و به صورت آنلاین می توان سفارش فروش را قرار داد و یا آن را لغو کرد، ادامه داد: تا قبل از اینکه سهامدار سهامش را به فروش برساند امکان تغییر کارگزار ناظر وجود دارد اما به محض اینکه سفارش فروش قرار داده شد و سفارت سفارش باز و در جریان وجود داشت تا قبل از تکمیل عملیات فروش سهام عدالت دیگر امکان تغییر کارگزار ناظر وجود نخواهد داشت.

امکان لغو سفارش تا قبل از به جریان افتادن فروش

فرهانیان اضافه کرد: قبل از اینکه سفارش وارد سیستم گردد و در نوبت اجرا برود امکان لغو سفارش نیز وجود دارد اما بعد از انتقال و اجرای سفارش امکان کنسل کردن وجود ندارد.

وی درباره نحوه تغییر کارگزاری ناظر فروش سهام عدالت، تشریح کرد: اگر فروش سهامی که سهامدار عدالت به فروش گذاشته است، به صورت کامل انجام شد و سهامدار قصد تغییر کارگزاری ناظر را داشت، باید کارگزار ناظر فعلی، امکان تغییر کارگزاری را فراهم کند اما متأسفانه بعضی از کارگزاری ها در این زمینه کم کاری می نمایند.

سهامداران عدالت به کارگزاری خاطی شکایت نمایند

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: اگر سهامداران هنوز سفارشی را ثبت ننموده اند یا سفارش آنها در کارگزاری به صورت کامل به فروخته شده است اما سهامدار برای تغییر کارگزاری ناظر به مشکل برخورده است در ابتدا به کارگزاری مبدا مراجعه نموده و تقاضای تغییر کارگزاری اعلام گردد چرا که کلید این اقدام در دست کارگزاری مبدا است اما اگر کارگزاری به هر دلیل همکاری نکرد سهامداران عدالت می توانند با تماس به واحد نظارت های سازمان بورس از کارگزاری مربوطه شکایت نمایند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کسانی که 30 درصد اول سهام خود را در یک بانک فروخته اند باید مابقی سهام را نیز به وسیله همان بانک به فروش برسانند؟ گفت: نیازی به مراجعه به بانک نیست بلکه به وسیله سایت کارگزاری همان باز نیز می توان سهام عدالت را به فروش رساند.

انتقال سهام عدالت فوت شدگان تا به امروز پیشرفتی نداشته است

فرهانیان درباره آخرین شرایط انتقال سهام عدالت متوفیان گفت: در این باره تنها کاری که باید انجام گردد اتصال انفورماتیک شرکت سپرده گذاری با انفورماتیک قوه قضائیه است کوشش ما این است که انتقال سهام به صورت کاملاً مکانیزه انجام گردد اما تا به امروز پیشرفتی در این زمینه انجام نشده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تغییر کارگزاری ناظر سهام عدالت چگونه امکان پذیر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر کارگزاری ناظر سهام عدالت چگونه امکان پذیر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید