توسعه صنایع دستی یزد به صورت دانش بنیان

به گزارش وبلاگ انار، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، توسعه صنایع دستی یزد به صورت دانش بنیان صورت می گیرد.

توسعه صنایع دستی یزد به صورت دانش بنیان

محمدرضا دهقانی در حاشیه بازدید از فرایند ایجاد خانه خلاق شمس که با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان برگزار گردید، توضیح داد: خانه های خلاق صنایع دستی تحت نظارت پارک علم و فناوری استان فعالیت می نماید و نه تنها اشتغال و حمایت از هنرمندان صنایع دستی را بدنبال دارند، بلکه با طراحی های تازه موجب توسعه این بخش خواهند شد.

وی مهمترین هدف ایجاد خانه های خلاق را توسعه صادرات و فروش صنایع دستی هنرمندان یزدی خواند و گفت: یکی از مسائل ما در حوزه صنایع دستی که شاید عمده ترین مشکل به تعداد می رود، مربوط به صادرات، فروش و طراحی بسته بندی صنایع دستی خصوصا برای بازارهای بین المللی است.

این مسئول با تاکید بر اینکه خانه های خلاق صنایع دستی می توانند پشتیبان طراحی، برندسازی و فروش و صادرات صنایع دستی باشند، توضیح داد: خوشبختانه تا به امروز هم حدود پنج نفر متقاضی دریافت مجوزهای خانه خلاق صنایع دستی در یزد هستند که این مسئله نویدبخش آینده ای متکی به دانش بنیان و توسعه صنایع دستی یزد است.

دهقانی با بیان اینکه خانه های خلاق در یزد حمایت می شوند، گفت: زنجیره فراوری و فروش صنایع دستی از تامین مواد اولیه تا حضور در بازارها و عرضه مورد حمایت قرار می گیرد و اداره کل میراث فرهنگی در این خصوص اهتمام دارد.

منبع: همگردی

به "توسعه صنایع دستی یزد به صورت دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه صنایع دستی یزد به صورت دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید