درگذشت نماینده ایران در هیئت عامل اوپک

به گزارش وبلاگ انار، نماینده ایران در هیئت عامل اوپک که دو هفته پیش به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستانی در تهران به کما رفته بود، دار فانی را وداع گفت.

درگذشت نماینده ایران در هیئت عامل اوپک

به گزارش گروه مالی وبلاگ انار به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، حسین کاظم پور اردبیلی، نماینده ایران در هیئت عامل اوپک که دو هفته گذشته به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستانی در تهران به کما رفته بود، دار فانی را وداع گفت.

وی در فاصله سال های 1359 تا 1360 در کابینه محمدعلی رجایی، وزیر بازرگانی بود. از سال 1360 تا 1364 در صندلی معاونت مالی وزیر امور خارجه فعالیت می کرد و از سال 1364 تا 1369 نیز معاونت امور بین الملل وزیر نفت و عضویت هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران را برعهده داشت.

وی در فاصله سال های 1369 تا 1374 سفیر ایران در ژاپن بود و از سال 1374 تا 1387 نیز نمایندگی ایران در اوپک را به عهده داشت. کاظم پور اردبیلی از سال 1392 تا به امروز نیز در صندلی نماینده ایران در اوپک فعالیت می نماید.

وزرای نفت و امور خارجه در پیغام های جداگانه ای درگذشت کاظم پور را تسلیت گفتند.

در بخشی از پیغام بیژن زنگنه وزیر نفت آمده است: باورم نمی گردد که دوست شفیقم، حسین کاظم پوراردبیلی، ناگهان این دنیا فانی را به سوی سرنوشت ابدی ترک گفته باشد و من درسوگ او نشسته باشم. اما مرگ، هم واقعیت و هم حقیقتی است که دیر یا زود، گریزی از آن نیست و جز تسلیم چاره ای در برابر آن نیست.

قریب 23 سال همکاری نزدیک با حسین کاظم پور، مرا در موقعیتی قرار می دهد که می توانم شهادت بدهم او، انسانی متدین، فرهیخته، متواضع، بسیار شرافتمند و خدمتگزاری راستین و بی ادعا برای ملت ایران، وفادار جمهوری اسلامی و عاشق ایران بود و سربلندی و پیشرفت ایران، دغدغه همیشگی اش بود.

از بارزترین وجوه شخصیتی او، صراحتش در بیان عقایدش بود. او دیپلماتی برجسته بود که بیش از 3 دهه از منافع ملی ما در اوپک، در سخت ترین شرایط و به رغم همه ناملایمات، هوشمندانه و جانانه دفاع کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در پیغام خود به مناسبت درگذشت کاظم پور آورده است: درگذشت برادر بزرگوار، دوست صادق و همکار عزیزم، حسین کاظم پور اردبیلی دیپلمات برجسته و کم نظیر کشورمان ضایعه بزرگی برای جامعه دیپلماسی است

این شهید زنده هفت تیر، در تمامی چهار دهه گذشته از وزارت تا سفارت و از معاونت وزیر تا عضویت هیئت عامل اوپک همیشه مدافعی تیزهوش و باصلابت برای منافع ملی و مشاوری امین و دقیق و صریح برای مسئولان جمهوری اسلامی ایران بود.

خانواده وزارت امور خارجه در طول سه ماه گذشته دو حسین را از دست داده که هر دو نمونه خدمتگزاری بی پیرایه و صادقانه برای مردم دلاور ایران بودند.

خبرگزاری فارس درگذشت حسین کاظم پور اردبیلی دیپلمات باسابقه کشور را به خانواده و همکاران وی تسلیت گفته و از خداوند برای وی مغفرت و رضوان طلب می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "درگذشت نماینده ایران در هیئت عامل اوپک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگذشت نماینده ایران در هیئت عامل اوپک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید