شهادت اساتید حقوق در کنگره آمریکا: تخلفات ترامپ برای استیضاح او کافیست

به گزارش وبلاگ انار، کارشناسان حقوقی دعوت شده به نشست کمیتۀ قضایی کنگره آمریکا اعلام کردند که تخلفات اجرا شده توسط دونالد ترامپ، برای استیضاح او کافی است.

شهادت اساتید حقوق در کنگره آمریکا: تخلفات ترامپ برای استیضاح او کافیست

به گزارش وبلاگ انار به نقل از یورونیوز، به گفتۀ این کارشناسان، اقدامات اجرا شده از سوی دونالد ترامپ مبنی بر مجبور کردن اوکراین به انجام تحقیقات دربارۀ پسر جوبایدن با هدف بهره برداری سیاسی از این تحقیقات، جرایمی غیرقابل انکار بوده و برای استیضاح او کافی است.

این نتیجه گیری، حاصل بحث های کارشناسان قانون اساسی بود که از سوی دموکراتهای کنگره دعوت شده بودند تا روز چهارشنبه مقابل نمایندگان شهادت بدهند.

شهادت آنها زمینه های قانونی لازم را برای اینکه قانونگذاران این کشور رسما علیه دونالد ترامپ اعلام اتهام نمایند، فراهم کرد.

در جلسه ای که توسط کمیته قضایی مجلس نمایندگان کنگره آمریکا تشکیل شد، سه استاد حقوق انتخاب شده از سوی دموکراتها بطور روشن اعلام کردند که آنچه دونالد ترامپ انجام داده است، جرایمی غیرقابل چشم پوشی از جمله سوء استفاده از قدرت، رشوه دهی، ممانعت از فعالیت کنگره و ممانعت از اجرای عدالت بوده است.

در صورت تایید نهایی این اتهامات از سوی مجلس نمایندگان آمریکا، سنا وارد عمل خواهد شد تا دربارۀ شروع مراحل رسمی استیضاح او و درنهایت باقی ماندن یا برکناری آقای ترامپ از مقام ریاست جمهوری آمریکا تصمیم گیری کند.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان کنگره آمریکا از دونالد ترامپ نیز دعوت نموده بود که در جلسۀ روز چهارشنبه شرکت کند اما کاخ سفید روز یکشنبه با فرستادن نامه ای این تحقیقات را ناعادلانه خواند و دعوت کنگره را رد کرد.

دونالد ترامپ که روز چهارشنبه برای شرکت در نشست ناتو در لندن به سر می برد، در واکنش به اخبار منتشر شده از کنگره، آنچه را که تصمیم گرفته شده بود جوک توصیف کرد و میهن پرستی دموکراتهای کنگره را زیر سوال برد.

منبع: عصر ایران

به "شهادت اساتید حقوق در کنگره آمریکا: تخلفات ترامپ برای استیضاح او کافیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهادت اساتید حقوق در کنگره آمریکا: تخلفات ترامپ برای استیضاح او کافیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید