طلاق به دلیل خیانت همسر

به گزارش وبلاگ انار، بر طبق قانون حق طلاق با مرد است و اگر مردی دادخواست طلاق به طرفیت همسر تقدیم دادگاه کند در نهایت رای (گواهی عدم امکان سازش) صادر خواهد شد ولی ثبت طلاق منوط به پرداخت حقوق مالی زوجه ناشی از ازدواج می باشد که در رای دادگاه منعکس می گردد.

طلاق به دلیل خیانت همسر

طلاق به دلیل خیانت همسر از جمله معضلاتی است که امروزه باعث شده پرونده های بسیاری در دادگا ها تشکیل شود. در وبلاگ انار این موضوع و حقوق هر یک از زوج ها مورد بررسی قرار گرفته است.

طلاق به دلیل خیانت شوهر

همانطور که می دانید به دلیل این که حق طلاق با شوهر است، در صورتی ک هزن بتواند در دادگاه عسر و حرج که در واقع سختی و مشقت بسیاری است که از سوی همسر در زندگی به زن وارد می شود، به تشخیص دادگاه علی رغم مخالفت مرد می تواند طلاق بگیرد.

راه دیگر این است که اگر بتواند یکی از موارد چهارده گانه شروط عقدنامه را در صورتی که مرد امضاء کرده باشد، ثابت کند، می تواند طلاق بگیرد. حال با توجه به آنچه گفته شد اثبات رابطه نامشروع شوهر و دریافت حکم در این خصوص می تواند با تشخیص دادگاه هم از مصادیق عسر و حرج باشد و هم از مصادیق بند های 2 و 9 شروط ضمن عقد نکاح.

مهریه در صورت خیانت زن به مرد

در فرض اثبات رابطه نامشروع زنی که شوهر دارد مهریه او از بین نمی رود به عبارت دیگر حتی اگر زنی از بابت هر جرمی در زندان هم که باشد می تواند از زندان دادخواست مطالبه مهریه به طرفیت شوهر را به دادگاه خانواده ارائه کند.

گرچه در این مواقع دیده شده است که زن از ترس آبروریزی و دادگاه، در قبال طلاق و شکایت نکردن شوهر حاضر به گذشت از مهریه و به اصطلاح، طلاق توافقی شده است ولی از حیث مقررات حقوقی اثبات رابطه نامشروع باعث از بین رفتن مهریه نخواهد شد. البته اگر مهریه عندالاستطاعه باشد پرداخت مهریه موکول به استطاعت و توان مالی مرد است و زن باید آن را اثبات کند.

بر طبق قانون حق طلاق با مرد است و اگر مردی دادخواست طلاق دادگاه را به دادگاه تقدیم کند در نهایت رای گواهی عدم امکان سازش صادر خواهد شد ولی طلاق در صورت پرداخت حقوق مالی زن از جمله مهریه.. انجام می گیرد و این موضوع در رای دادگاه نیز ذکر می شود.

البته در خصوص دریافت تا نصف اموال شوهر باید در نظر داشت که طبق قانون در صورتی زن مستحق دریافت تا نصف اموال موجود بعد از ازدواج که که طلاق ناشی از تخلف زن از وظایف همسری و سوء رفتار و سوء اخلاق او نباشد.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی بیشتر با طلاق توافقی مطلب مزایا و معایب طلاق توافقی را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا

به "طلاق به دلیل خیانت همسر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلاق به دلیل خیانت همسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید