ظریف به ملابرادر چه گفت؟ جزئیاتی از این دیدار را بخوانید

به گزارش وبلاگ انار، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ادامه تلاش های ایران برای بازگشت صلح به افغانستان با ملابرادر رییس دفتر سیاسی طالبان و هیات مذاکره کننده این گروه دیدار و گفت و گو کرد.

ظریف به ملابرادر چه گفت؟ جزئیاتی از این دیدار را بخوانید

به گزارش خبرگزاری وبلاگ انار، در ادامه دیدارهای مسئولین و نماینده ویژه وزیر امور خارجه با مقامات مختلف افغانستان از جمله رییس جمهوری، رییس هیات اجرایی، هیات صلح، رهبران جهادی و شخصیت های موثر در افغانستان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با ملابرادر رییس دفتر سیاسی طالبان و سایر اعضای دفتر سیاسی و هیات مذاکره کننده طالبان در تهران دیدار کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای مساعدت به شکل گیری و تقویت گفت و گوهای بین الافغانی با مشارکت دولت و تمام نیروهای موثر سیاسی تاکید کرد.

ظریف همچنین از آمادگی ایران برای گسترش همکاری های اقتصادی و فرهنگی با کشور و مردم افغانستان بر اساس منافع مشترک همسایگی خبر داد.

این دیدار در راستای تلاش های جمهوری اسلامی برای بازگشت صلح و ثبات به افغانستان انجام شد و مهمترین هدف آن ترغیب طرف های افغان به گفت و گوهای بین الافغانی، تشویق به یافتن راه چاره مسائل از طریق گفت و گو، حمایت از تمام نیروهای افغان برای یافتن فصل مشترک همکاری در بیرون رفتن نیروهای خارجی و امنیت افغانستان پس از خروج نیروهای خارجی اعلام شده است.

جمهوری اسلامی ایران همواره بر لزوم نقش آفرینی گروه های افغانستانی با مشارکت و موضوع دولت این کشور برای گفت و گو و حل مسائل افغانستان و تامین امنیت تاکید کرده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "ظریف به ملابرادر چه گفت؟ جزئیاتی از این دیدار را بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف به ملابرادر چه گفت؟ جزئیاتی از این دیدار را بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید