مجازات مجرمان در حدی نیست که متنبه شوند

به گزارش وبلاگ انار، رئیس پلیس پایتخت گفت: مجرمان دستگیر می شوند، با آنها برخورد هم می گردد اما متاسفانه مجازات آنها در حدی نیست که متنبه شوند.

مجازات مجرمان در حدی نیست که متنبه شوند

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ انار، سردار حسین رحیمی، در برنامه شبگرد که از شبکه دو پخش شد، اظهار کرد: امنیت محصولی از مشارکت و همکاری تمامی جامعه است و نیروی انتظامی وظیفه دارد از این امنیت حفظ و نگهداری کند، امنیت نیازمند یک مشارکت عمومی است و بهره مندان از امنیت باید یک تعامل با متصدی امنیت کشور یعنی ناجا داشته باشند.

وی اضافه کرد: البته این همدلی و همراهی در بین مردم صندلی بسیار خوبی دارد و پلیس از همراهی مردم راضی است؛ شعار ما این نیست که پلیس مهربان و مقتدر است، مهربان با مردم و مقتدر در برابر مجرمینی که می خواهند آرامش و آسایش جامعه را بر هم بزنند.

سردار رحیمی با اشاره به اقدامات پلیس در ایام کرونا، گفت: مأموران ما هم در کنار مدافعان سلامت بودند و به برقراری امنیت پرداختند چرا که امنیت هم مانند سلامت تعطیل بردار نیست.

رئیس پلیس پایتخت، اضافه کرد: بعد از اینکه یک مجرم دستگیر می گردد یک مدت زمانی برای جرمش از سوی قاضی معین می گردد و بعد از این جرم متأسفانه مجرم همان جرم را تکرار می نماید، این نیست که با مجرمین برخورد نمی گردد، خیر با آنها برخورد می گردد ولی آنها متنبه نمی شوند.

وی با گلایه از کم کاری نهادهای دیگر در برقراری حفظ و امنیت و برخورد با ناهنجاری های جامعه، گفت: در برخورد با این موارد حدود 32 دستگاه وظیفه دارند که آخرین نفر پلیس است، اما همواره تمامی تقصیرها گردن پلیس می افتد و همه از پلیس گلایه دارند، چرا؟ به خاطر اینکه سایر نهادها خودشان را کنار کشیده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مجازات مجرمان در حدی نیست که متنبه شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجازات مجرمان در حدی نیست که متنبه شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید