مستاجران وام حمایتی می گیرند، تصویب بسته حمایتی فردا سه شنبه در دولت

به گزارش وبلاگ انار، معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: بسته حمایتی از مستاجران شامل مبلغ وام حمایتی و مکانیزم پرداختی آماده است و روز سه شنبه در جلسه ای با حضور رئیس جمهوری آنالیز و تصویب می گردد.

مستاجران وام حمایتی می گیرند، تصویب بسته حمایتی فردا سه شنبه در دولت

به گزارش وبلاگ انار به نقل از خبرگزاری تسنیم، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری روز گذشته اطلاع داد که وزارت راه و شهرسازی مسئول تهیه بسته حمایتی برای ساماندهی بازار مسکن شد.

به همین دلیل محمود محمودزاده معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی در مورد جزییات بسته حمایتی وزارت راه برای مستاجران، گفت: پیشنهادات حمایتی وزارت راه روز سه شنبه در حضور رئیس جمهوری مطرح می شود و بعد از تصویب اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.

وی اضافه نمود: به دلیل نابسامانی در حوزه اجاره، دولت به وزارت راه، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد مسئولیت طراحی این بسته را سپرد تا فورا برنامه حمایتی برای مستاجران به تصویب برسد.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی اختصاص وام به مستاجران را مشروط به داشتن کد رهگیری دانست و گفت: کد رهگیری مصوبه ای قدیمی است که به 1 سال پیش باز می شود، تمامی بنگاه ها مجهز به این سامانه هستند، اما بعضی از آژانس های املاک اقدام به ثبت کد رهگیری نمی نمایند که تخلف است.

محمودزاده گفت: تمامی بنگاه های املاک باید این تکلیف قانونی را انجام دهند و دولت برای شناسایی واجدین راهی جز دریافت کد رهگیری ندارد.

وی افزود: قرارداد های بین مستاجر و مالک بدون کد رهگیری حتی قابلیت پیگیری قضایی هم ندارد و ما تمام مستاجران را به دریافت این کد توصیه می کنیم.

محمودزاده ادامه داد: کمیسیون مالی دولت روز سه شنبه مبلغ این وام و مکانیزم پرداخت را اعلام خواهد نمود.

منبع: جام جم آنلاین

به "مستاجران وام حمایتی می گیرند، تصویب بسته حمایتی فردا سه شنبه در دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستاجران وام حمایتی می گیرند، تصویب بسته حمایتی فردا سه شنبه در دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید