مشکل خرید واکسن کرونا نداشتن فریزر های فوق سرد نیست

به گزارش وبلاگ انار، علی فاطمی، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: بر اساس دستورالعمل شرکت فایزر، توزیع واکسن هایی که به فریزر های منفی هفتاد برای انبارش نیاز دارند، تا یک ماه با کیسه یخ خشک و فریزر های معمولی قابل انتقال و نگهداری هستند.

مشکل خرید واکسن کرونا نداشتن فریزر های فوق سرد نیست

به گزارش فارس، وی گفت: این واکسن ها در بسته های 5000 عددی با یخ خشک بسته بندی می شوند و با بسته بندی اصلی، تا 10 روز قابلیت نگهداری در شرایط معمولی را دارند. نگهداری این واکسن ها به همراه کیسه های یخ خشک (تجدید هر 5 روز یکبار) تا یک ماه امکان پذیر است که ما امکانات آن را در داخل کشور داریم. حتی می توان این واکسن ها را به مدت 5 روز قبل از تزریق، در یخچال معمولی هم نگه داشت.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: چنانچه کشوری بخواهد این واکسن ها را به مدت طولانی نگه دارد (تا 6 ماه)، در این صورت به فریزر های فوق سرد (منهای هفتاد) نیاز خواهد بود که به دلیل سرعت مصرف، عملا این نیاز وجود ندارد.

فاطمی تاکید کرد: با توجه به ضرورت تزریق فوری این واکسن ها به گروه های آسیب پذیر به ویژه کادر درمان، با یک برنامه ریزی صحیح حداکثر یک ماهه می توان این واکسن ها را به افراد نیازمند رساند و روزانه جان ده ها نفر را نجات داد.

منبع: فرارو

به "مشکل خرید واکسن کرونا نداشتن فریزر های فوق سرد نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل خرید واکسن کرونا نداشتن فریزر های فوق سرد نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید