پمپئو: اجازه برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ایران را نمی دهیم

به گزارش وبلاگ انار، وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با نخست وزیر انگلیس مدعی شده که واشنگتن اجازه برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ایران را نخواهد داد.

پمپئو: اجازه برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ایران را نمی دهیم

به گزارش ، مایک پمپئو امروز سه شنبه با بوریس جانسون در لندن دیدار و با حضور در یک نشست خبری مشترک با وی، بار دیگر اظهارات بی اساس خود را علیه کشورمان بیان نمود.

پمپئو در این نشست خبری مدعی شد که واشنگتن اجازه برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ایران را نخواهد داد.

وی در ادامه به اتهام زنی علیه چین پرداخت و این کشور را تهدیدی آشکار توصیف کرد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: درصدد ایجاد ائتلافی هستیم که تهدید چین را درک کند.

وزیر خارجه آمریکا پیش از این با انتشار پیامی در حساب کاربری توئیتر خود از مذاکرات سازنده در دیدار با بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در خصوص امنیت شبکه 5 جی، تجارت آزاد و سایر موارد خبر داد.

پمپئو در این پیام توئیتری نوشت: دیدار سازنده امروز با بوریس جانسون، روابط دو جانبه و طولانی 2 کشور، اساس بحث و گفت وگوی صادقانه امروز را درمورد موضوعاتی از ارتباطات 5 جی تا مذاکرات برای توافقنامه تجارت آزاد بین آمریکا و انگلیس را تشکیل داد.

آمریکا پیش نویس قطعنامه ای را به شورای امنیت ارائه داده و از آن خواسته است تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کند. تصویب این قطعنامه مستلزم کسب 9 رای از 15 رای شورای امنیت است. همچنین لازم است که انگلیس، چین، فرانسه یا روسیه آن را وتو نکنند. اما نشانه ها حاکی از آن است که پکن و مسکو به این قطعنامه رای منفی خواهند داد.

مقامات چین و روسیه پیش از این بار ها بر مخالفت خود با این قطعنامه و تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تاکید کرده اند.

تحریم های تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر لغو خواهد شد و مقامات آمریکا تلاش گسترده ای را برای جلوگیری از لغو این تحریم ها در پیش گرفته اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پمپئو: اجازه برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ایران را نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: اجازه برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ایران را نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید