کرملین: هنوز زود است درباره آنتی بادی در بدن پوتین صحبت کنیم

به گزارش وبلاگ انار، سخنگوی کرملین امروز سه شنبه اظهار کرد، در حال حاضر صحبت کردن درباره وجود آنتی بادی های کروناویروس در بدن ولادیمیر پوتین با توجه به اینکه رئیس جمهور روسیه هنوز دومین دوز واکسن را دریافت نکرده، زود است.

کرملین: هنوز زود است درباره آنتی بادی در بدن پوتین صحبت کنیم

به گزارش وبلاگ انار، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در تاریخ 23 مارس اولین دوز از واکسن دو مرحله ای روسی کروناویروس را دریافت کرد. پوتین تعیین ننموده که از بین سه واکسن روسی موجود برای کروناویروس کدام یک را دریافت نموده است. چند روز پیش دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که رئیس جمهور روسیه بعد از نخستین تزریق واکسنش هیچ عوارضی پیدا ننموده است.

پسکوف امروز خطاب به وبلاگ انار در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا در بدن رئیس جمهور روسیه آنتی بادی فراوری شده، گفت: چرخه واکسیناسیون هنوز تکمیل نشده است. شما می دانید که رئیس جمهور روسیه اولین دوز از واکسن را دریافت نموده است، بنابراین هنوز برای صحبت کردن درباره آن خیلی زود است.

سخنگوی کرملین همچنین گفت که اطلاعی از اینکه آیا لیودمیلا، همسر سابق پوتین نیز نسبت به این بیماری واکسینه شده یا نه، ندارد.

از سوی دیگر این سخنگوی کرملین همچنین در ادامه اظهاراتش گفت که روسیه برای حضور در ناحیه شمالگان اهمیت زیادی قائل است و حضور روسیه در منطقه شمالگان بخشی لاینفک از سیاست نظامی آن است. پسکوف تاکید نمود، روسیه نمی تواند این منطقه مهم را به ویژه با توجه حفظ حضور آمریکا در آنجا نادیده بگیرد.

در تاریخ پنجم آوریل سی.ان.ان گزارشی را درباره قدرت نظامی بی سابقه روسیه در شمالگان منتشر نموده و به جهت اثبات اظهاراتش تصاویری ماهواره ای از تاسیسات جدید و مدرن روسیه در آن منطقه منتشر کرد. جان کربی، سخنگوی پنتاگون نیز گفت که آمریکا از نزدیک در حال رصد فعالیتهای روسیه در شمالگان بوده و متعهد به حفاظت از منافع خود است.

پسکوف به وبلاگ انار گفت: در حقیقت فرمانده عالی کل قوای روسیه حضور نظامی در شمالگان را یک بخش مطلقا لاینفک از شرایط نظامی ما می داند. منطقه شمالگان یک منطقه بسیار مهم فدراسیون روسیه بوده و با مرزها و منطقه مالی ما مرتبط است. هر ساله پتانسیل مالی آن افزایش می یابد. شما میدانید که ما برنامه های بزرگی برای توسعه در منطقه شمالگان داریم و این به صورت مداوم اجرا می گردد.

وی اضافه کرد: در ارتباط با نگرانی های همکاران آمریکایی مان، باید به خاطر داشت که آمریکا هرگز حضور در منطقه شمالگان را رد ننموده و توجهش به منطقه شمالگان هرگز ضعیف نشده است. ما همیشه این را در ذهن داریم و ما همیشه فرض نموده ایم که نباید این منطقه شدیدا مهم را نادیده بگیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کرملین: هنوز زود است درباره آنتی بادی در بدن پوتین صحبت کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: هنوز زود است درباره آنتی بادی در بدن پوتین صحبت کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید