کلاهبرداری به بهانه جمع آوری کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

به گزارش وبلاگ انار، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص کلاهبرداری از طریق فضای مجازی به بهانه جمع آوری کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان و هرمزگان هشدار داد.

کلاهبرداری به بهانه جمع آوری کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ انار، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی در پوشش کمک های مالی به سیل زدگان استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان گفت:افراد سودجو در پوشش کمک های مالی به سیل زدگان استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان با ایجاد صفحات جعلی در شبکه های اجتماعی با عناوین فریبنده و وابسته به موسسه های خیریه و قراردادن شماره حساب و نشانی جعلی سعی در جلب اعتماد و کلاهبرداری از مردم را دارند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ادامه داد: هموطنان برای هرگونه واریز کمک های مالی خود به سیل زدگان استان های سیستان وبلوچستان و هرمزگان، فقط از طریق ارگان های ذی صلاح اقدام کرده و از پرداخت های اینترنتی در این گونه صفحه ها خودداری کنند.

وی اضافه نمود: کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد کمک انسان محبت آمیز را دارند به صفحه های معتبر مراجعه کنند تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند.

این مقام مسئول شرح داد: متاسفانه این افراد با جلب اعتماد مردم درفضای مجازی و دریافت مبالغی به عنوان کمک به سیل زدگان ضمن دسترسی غیر مجاز به حساب کاربران، نسبت به برداشت آن اقدام می کنند.

سرهنگ پاشایی گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک می توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش خدمات الکترونیکی، لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کلاهبرداری به بهانه جمع آوری کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری به بهانه جمع آوری کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید