گوانتاناموی امارات و زندانیانی که آزاد نمی شوند

به گزارش وبلاگ انار، یک نهاد حقوق بشری گفت که دولت امارات 12 زندانی سیاسی را علی رغم انتها محکومیتشان همچنان در زندان الرزین در شرایط بسیار بدی نگه داشته است.

گوانتاناموی امارات و زندانیانی که آزاد نمی شوند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انار، سازمان کمپین بین المللی برای آزادی در بیانیه ای اعلام کرد که دولت امارات پنج تن از زندانیان سیاسی را علی رغم پایان دوره محکومیتشان، همچنان در شرایط بسیار بدی در بازداشت نگه داشته است.

به نوشته وبگاه القدس العربی، بنابراین گزارش، این پنج تن در زندان الرزین در صحرای ابوظبی نگهداری می شوند. زندانی که معارضان اماراتی از آن به عنوان گوانتاناموی امارات یاد می کنند.

این پنج نفر به نام های عبد الله الهاجری، عمران الحارثی، محمود الحسینی، مصور الأحمدی و فهد الهاجری هستند که چهار تن نفر اول می بایست در 16 ژوئیه 2019 (25 تیر 1398) و نفر پنجم نیز در ماه گذشته آزاد می شدند.

به گفته این سازمان غیر دولتی، علاوه بر این پنج نفر، هفت تن دیگر به نام های أحمد الملا، فیصل الشوه، عثمان الشوه، عبد الواحد الشوه، عبد الله الحِلوی، سعید البریمی وخالد ربیعة با وجود پایان محکومیتشان کماکان در زندان هستند.

در ادامه این بیانیه از مقامات اماراتی خواسته شده است تا فورا و بدون هیچ شرطی این زندانیان را در سایه شیوع کرونا آزاد کنند. طبق این بیانیه شرایط زندان الرزین بسیار نا مناسب است به طوری که از آن با نام گوانتاناموی امارات یاد می شود و زندانیان تحت انواع شکنجه ها قرار دارند.

دولت امارات در سال 2013 و در جریان اعتراضات موسوم به بهار عربی 94 نفر از فعالان سیاسی را که خواستار اصلاحات سیاسی در این کشور بودند، محاکمه کرد و 69 تن از آنان را محکوم شناخت و برای آن ها حبس های طولانی مدت در نظر گرفت.

زندان الرزین در 215 کیلومتری عمق بیایان امارات و 120 کیلومتری ابوظبی قرار گرفته است. این زندان در سال 2010 افتتاح شد و از آن بعنوان گورستان معارضان سیاسی یاد می شود. معارضانی که عمده آن ها از میان اعضای اخوان المسلمین هستند.

سازمان عدالت و حقوق بشر نیز در 19 بهمن سال گذشته در گزارشی از شرایط این زندان نوشت که زندانیان در آب و هوای سرد مناطق بیابانی در زمستان، اجازه پوشیدن لباس گرم ندارند و همچنین آن ها را از پوشیدن لباس هایی که خانواده های زندانیان برایشان آورده اند، منع می کنند. بسیاری از افرادی که پس از سال ها از این زندان رهایی یافته اند می گویند که با شنیدن نام امارات ترس وجودشان را فرا می گیرد.

در کنار سرکوب داخلی، دولت امارات در دیگر کشورها به خصوص در جنوب یمن نیز اقدام به ساخت زندان های مخفی کرده است که هر از چندگاهی گزارش هایی از ربایش مخالفان و شکنجه زندانیان منتشر می شود. زندانیان این زندان ها گزارش دادند که از در این زندان ها ضرب و شتم شدید تا حد از دست دادن هوش و حواس، شوک الکتریکی به نقاط حساس بدن و آویزان کردن از سقف با چشمان بسته انجام می شود.

دوشنبه هفته گذشته نیز سازمان آمریکایی ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین از اقدامات امارات در نقض حقوق بشر و به خصوص حقوق زندانیان به شدت انتقاد کرد و گفت حکومت ابوظبی به رغم کارنامه سیاهی که در شکنجه زندانیان دارد برای کشورهای غربی یک متحد قوی شمرده می شود.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گوانتاناموی امارات و زندانیانی که آزاد نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوانتاناموی امارات و زندانیانی که آزاد نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید