سند دانش بنیان گردشگری دریایی بوشهر تصویب شد

به گزارش وبلاگ انار، الله کرم اخلاقی، رئیس بنیاد نخبگان بوشهر با اشاره به ضرورت توسعۀ دایره نخبگانی و حمایت از مستعدان برتر بومی به وسیله طراحی و اجرا برنامه های حمایتی، تاکید نمود: بنیاد نخبگان استان در سال گذشته توانسته است با طراحی جایزه های تحصیلی و استفاده از ظرفیت خیّران استان، مستعدان برتر را تحت حمایت قرار دهد.

سند دانش بنیان گردشگری دریایی بوشهر تصویب شد

وی افزود: بنیاد نخبگان استان بوشهر با طراحی سه جایزه در بخش های مختلف مستعدان برتر را تحت حمایت قرار داد. به همین دلیل، جایزه پروفسور مشفقیان در حوزه مهندسی، جایزه استاد نبی پور در حوزه سلامت و پزشکی و جایزه پروفسور حمیدی در حوزه ادبیات و علوم انسانی به افراد حائز شرایط اعطا گشت.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با اشاره به لزوم ایجاد کارگروه های تخصصی بر مبنا احتیاجهای استان و منطقه و به منظور تبدیل دارایی ها و مزیت های بومی به ارکان توسعه، اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و بومی استان بوشهر، بنیاد نخبگان استان کارگروه توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی را ایجاد و جلسات متعددی با سازمان های مرتبط برگزار کرد که یکی از نتایج آن تدوین و تصویب سند دانش بنیان در حوزه گردشگری دریایی بود.

این مسئول افزود: پیگیری بند 2 ماده 64 برنامه ششم توسعه در حوزه صنایع انرژی، یکی دیگر از فعالیت های مهم بنیاد نخبگان استان در سال گذشته بود که برای رسیدن به نتایج مثبت، تفاهم نامه های همکاری با نیروگاه انرژی اتمی بوشهر و منطقه ویژه پارس جنوبی منعقد شد.

وی یادآور شد: کوشش بنیاد نخبگان استان بر این است تا در امسال، طرح مساله محور شهید احمدی روشن را در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی در قالب همکاری با صنایع عظیم استان مانند نیروگاه انرژی اتمی بوشهر و منطقه ویژه پارس جنوبی و با مشارکت و همکاری گروه زیست فناوری دریایی پروفسور نبی پور اجرایی کند که این اقدام قطعاً نتایج کم نظیری در پی خواهد داشت.

اخلاقی در خاتمه با اشاره به لزوم راه اندازی اردوهای جهادی در حوزه های مورد احتیاج، از اجرای مستمر این برنامه ها در بنیاد نخبگان استان بوشهر اطلاع داد و گفت: با توجه به احتیاجهای شناسایی و احصا شده و البته توان نخبگان بومی، در سه زمینه پزشکی، سلامت و آموزش، اردوهای جهادی به صورت مستمر در استان اجرا خواهند شد.

ایسنا

منبع: گردشبان

به "سند دانش بنیان گردشگری دریایی بوشهر تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند دانش بنیان گردشگری دریایی بوشهر تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید